Zarządzanie procesem produkcyjnym, zarządzanie produkcją
Narzedziownie.pl - portal dla firm produkujących formy wtryskowe, tłoczniki, wykrojniki i inne narzędzia

Drukuj | Prześlij link znajomemu | Wyszukaj w serwisie

Targi EuroMold 2005

Euro Mold to światowe targi wytwórców, projektantów form wtryskowych i narzędzi specjalnych, a także producentów oprogramowania wykorzystywanego w tej branży.W trakcie tegorocznych targów wystawiało się 1620 przedsiębiorstw z 44 krajów świata. Największą część stanowiły firmy z Niemiec, 13% wystawców pochodziło z Włoch, blisko 10% z Chin, 8% z Chin, po 5% Tajwanu, Korei Południowej, Francji, Holandii i Austrii. 1,6% ogółu wystawców stanowiły firmy z Polski.

Tegoroczne targi odbyły się w dniach 30. października - 03. grudnia 2005, we Frankfurcie nad Menem W trakcie Targów przyznano prestiżowe nagrody EuroMold-AWARD 2005.

Wręczenie nagród miało miejsce w trakcie przyjęcia, które miało miejsce pierwszego dnia targów. Nagrodę przyznawało jury, w skład którego wchodzili niezależni eksperci z branży- przedstawiciele nauki, przedsiębiorców a także prasy.

W przyjęciu brało udział blisko 350 uczestników. Nagrody w tegorocznej edycji wręczał przedstawiciel Politechniki Gelsenkirchen Professor Dr. Ferdinand.

Złotą nagrodę EuroMold 2005, a co za tym idzie główną nagrodę otrzymała firma Werth Messtechnik z Gießen. Produkt tej firmy- Werth TomoScope®, pozwala na wielosensoryczne pomiary. Pozwala on, jako pierwsze urządzenie tego typu na świecie, na wykorzystanie tomografii wykonywanej za pomocą promieni Roentgenowskich do multisensorycznej koordynacji pomiarów, a co za tym idzie: prowadzenia nie-destrukcyjnych badań i pomiarów, których rezultaty są identyczne jak tych pomiarów, które są prowadzone za

Srebrną nagrodę Euro Mold otrzymała firma Oechsler z Ansach, która specjalizuje się w technikach mikrowtrysku, za stworzenie mikroprecyzyjnego koła zębatego, które nawet w trakcie intensywnej eksploatacji zachowuje bardzo wysoką dokładność.

Faro Europe wygrało w tym roku brązową nagrodę EuroMold, za stworzenie Faro Laser Scanner LS HE 80. Wysoko wydajny skaner 3D jest w stanie objąć swoim zasięgiem 120.000 punktów na sekundę. Dokładność skanera to +/- 3 milimetry, a rozdzielczość to do 7,6 miliarda 3D-Pixeli.

Już teraz można zgłaszać chęć uczestnictwa w kolejnej edycji targów, która odbędzie się w przyszłym roku.

Warto pamiętać, że wyjazdy na targi zagraniczne mogą podlegać dofinansowaniu ze środków Unijnych. Unia Europejska wspiera firmy, które chcą promować swoje produkty i usługi za granicą. Ministerstwo Gospodarki w trybie ciągłym prowadzi nabór wniosków o dofinansowanie wyjazdów na zagraniczne imprezy targowo – wystawiennicze i misje gospodarcze. Dofinansowanie na wyjazd na targi wynosi do 20 000 zł. i obejmuje m.in. koszty przejazdu, pobytu, wynajmu powierzchni wystawienniczej oraz druku materiałów promocyjnych. Wnioski należy złożyć na 14 tygodni przed terminem rozpoczęcia targów. Dotacja na wyjazd na misję gospodarczą wynosi do 7 500 zł. i obejmuje m.in. koszty przejazdu, pobytu, wizytacji targów oraz druku materiałów promocyjnych. Każdy z uczestników misji składa indywidualne wnioski o dotację na 12 tygodni przed wyjazdem na misję.

Strona targów:www.euromold.pl


Liczba wyświetleń tego artykułu: 52391

Reklama

Zobacz pozostałe tematy

Wstecz - Dalej -    0 do 4 z 13

Międzynarodowe Targi Form i Narzędzi do Obróbki Plastycznej to targi nowości w dziedzinie technik wytwarzania wyrobu oraz techniki obróbki narzędzi. Targi Poltool będą otwartym forum wymiany technologii, myśli i doświadczeń. Uczestnicy będą mieli możliwość porównania i oceny oferowanych rozwiązań, a także sposobność spotkania się dyskusji ze specjalistami. Całej imprezie towarzyszył będzie bogaty program seminariów i konferencji branżowych.
Do udziału w targach organizator zaprasza producentów, dystrybutorów, ekspertów, specjalistów z branży narzędziowej.

Metaltools
23 – 25 kwietnia 2008
TARGI TORUŃSKIE
więcej informacji...

Salon Technologii Obróbki Metali STOM
Data najbliższej edycji: 26-28 III 2008
TARGI KIELCE
wiecej informacji...

XII Międzynarodowe Targi Przetwórstwa Tworzyw Sztucznych PLASTPOL
Data najbliższej edycji: 27-30 V 2008
TARGI KIELCE
więcej informacji...

PROTECH 2006 14-16 listopada 2006 Drugie Międzynarodowe Targi Technologii i Produkcji. Dwa dni wypełnione seminariami, prezentacjami nowych produktów, spotkaniami z ekspertami i specjalistami z branży.

Wstecz - Dalej -    1 do 4 z 13

Wyszukaj Polskie Normy

Wpisz szukane słowo z normy

Wszystkie Dowolne
Artykuł pochodzi ze strony: www.Narzedziownie.pl
© 2005 - Galactica Sp.j.