Targi EuroMold 2005

18 grudnia, 2019 Opublikowane przez admin

Euro Mold to światowe targi wytwórców, projektantów form wtryskowych i narzędzi specjalnych, a także producentów oprogramowania wykorzystywanego w tej branży.

W trakcie tegorocznych targów wystawiało się 1620 przedsiębiorstw z 44 krajów świata. Największą część stanowiły firmy z Niemiec, 13% wystawców pochodziło z Włoch, blisko 10% z Chin, 8% z Chin, po 5% Tajwanu, Korei Południowej, Francji, Holandii i Austrii. 1,6% ogółu wystawców stanowiły firmy z Polski.

Tegoroczne targi odbyły się w dniach 30. października – 03. grudnia 2005, we Frankfurcie nad Menem W trakcie Targów przyznano prestiżowe nagrody EuroMold-AWARD 2005.
Wręczenie nagród miało miejsce w trakcie przyjęcia, które miało miejsce pierwszego dnia targów. Nagrodę przyznawało jury, w skład którego wchodzili niezależni eksperci z branży- przedstawiciele nauki, przedsiębiorców a także prasy.

W przyjęciu brało udział blisko 350 uczestników. Nagrody w tegorocznej edycji wręczał przedstawiciel Politechniki Gelsenkirchen Professor Dr. Ferdinand.
Złotą nagrodę EuroMold 2005, a co za tym idzie główną nagrodę otrzymała firma Werth Messtechnik z Gießen. Produkt tej firmy- Werth TomoScope®, pozwala na wielosensoryczne pomiary. Pozwala on, jako pierwsze urządzenie tego typu na świecie, na wykorzystanie tomografii wykonywanej za pomocą promieni Roentgenowskich do multisensorycznej koordynacji pomiarów, a co za tym idzie: prowadzenia nie-destrukcyjnych badań i pomiarów, których rezultaty są identyczne jak tych pomiarów, które są prowadzone za
Srebrną nagrodę Euro Mold otrzymała firma Oechsler z Ansach, która specjalizuje się w technikach mikrowtrysku, za stworzenie mikroprecyzyjnego koła zębatego, które nawet w trakcie intensywnej eksploatacji zachowuje bardzo wysoką dokładność.

Faro Europe wygrało w tym roku brązową nagrodę EuroMold, za stworzenie Faro Laser Scanner LS HE 80. Wysoko wydajny skaner 3D jest w stanie objąć swoim zasięgiem 120.000 punktów na sekundę. Dokładność skanera to +/- 3 milimetry, a rozdzielczość to do 7,6 miliarda 3D-Pixeli.

Już teraz można zgłaszać chęć uczestnictwa w kolejnej edycji targów, która odbędzie się w przyszłym roku.

Warto pamiętać, że wyjazdy na targi zagraniczne mogą podlegać dofinansowaniu ze środków Unijnych. Unia Europejska wspiera firmy, które chcą promować swoje produkty i usługi za granicą. Ministerstwo Gospodarki w trybie ciągłym prowadzi nabór wniosków o dofinansowanie wyjazdów na zagraniczne imprezy targowo – wystawiennicze i misje gospodarcze. Dofinansowanie na wyjazd na targi wynosi do 20 000 zł. i obejmuje m.in. koszty przejazdu, pobytu, wynajmu powierzchni wystawienniczej oraz druku materiałów promocyjnych. Wnioski należy złożyć na 14 tygodni przed terminem rozpoczęcia targów. Dotacja na wyjazd na misję gospodarczą wynosi do 7 500 zł. i obejmuje m.in. koszty przejazdu, pobytu, wizytacji targów oraz druku materiałów promocyjnych. Każdy z uczestników misji składa indywidualne wnioski o dotację na 12 tygodni przed wyjazdem na misję.

Strona targów: www.euromold.pl